Dornova metoda

Dornova metoda je šetrná manuální terapie, která se využívá k léčení onemocnění a obtíží spojených s pohybovým aparátem. Dochází k uvolnění blokád a bolesti v problematických partiích – zejména v oblasti páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Pomáhá při problémech se skoliózou, vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a tím dochází k nápravě celkového statiky těla.

Terapeut navrací obratle a klouby do původní polohy za aktivní účasti klienta a tedy přirozeným volným pohybem, který zajistí nutné uvolnění svalstva. Díky tomu se dornova metoda řadí k bezpečným terapiím. Nikdy se neprovádí trhnutím, které by mohlo vést k zablokování energetických drah a tělesných tekutin a způsobit tělu šok. Terapeut nikdy při této metodě nejde přes bolest klienta. Náprava probíhá v leže, v sedě i ve stoje.

Díky nutnosti aktivní účasti klienta se tato metoda hodí pro všechny lidi, kteří jsou schopni pohybu. Aktivní spolupráce klienta je zde základním předpokladem úspěchu.

Metoda je doplněna o breussovu masáž. Jedná se o jemnou energetickou masáž zad a páteře, která uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády a regeneruje meziobratlové ploténky.

KONTRAINDIKACE:

· Nachlazení, chřipka, horečnatá onemocnění

· Osteoporóza, náchylnost k zlomeninám

· Nádorové onemocnění, těžká cukrovka nebo při celkovém vážném onemocnění

· Akutní úrazy, zlomeniny musí být zhojeny

· Po operacích začínáme opatrně nejdříve po 2 mesících

· Bechtěrevova nemoc

· Akutní záněty v těle

Metodu můžeme v nejlepším zájmu klienta rozdělit na 2 sezení po 60 min. Na závěr se klient naučí cvičení, která bude provádět doma sám. Na první návštěvu je vhodné si s sebou na převlečení přinést volné kalhoty (tepláky, legíny).


dornova

Ceník služebRezervace online