ŽONGLOVÁNÍ

Lekce probíhá tak, že se společně všichni nejprve trošku zahřejeme. Pak protáhneme ramena, uděláme několik cviků na protažení rukou, vzpřímenou páteř a protažení celého těla.

(Při žonglování se rychle používají ruce – ramena, zápěstí Takže fyzické problémy spojené se žonglováním zasahují: ramena, krk, oblast zad, kolena. Zahřátím celého těla a tím, že celá lekce nebude čistě statická, se přesně tomuto chceme vyhnout. )

A pak jdeme rovnou na to: učíme se techniku hodu jednoho míčku. Poté techniku hodu dvou míčků. Poté techniku hodů tří míčků. Toto zkoušíme v každé lekci.

Pokud ovládáme 3 míčky, pokračujeme dál s různými triky. Případně zkoušíme 4 míčky (to je zase jiná technika hodu, než u tří míčků).

Může se stát, že někoho budou bavit více kroužky (tam je opět trošku jiná technika hodu, a hlavně chytání, než u míčků). Tím pádem to dotyčné dítě/ty dotyčné děti pak zkouší každou lekci házení s jedním kroužkem, se dvěma kroužky, se třemi kroužky. Prostě dokud nebude umět žonglovat se třemi kroužky.

Většinou dítě ví okamžitě, jestli ho baví víc kroužky nebo víc míčky. V obou případech pak občas zkouší i druhou věc, aby nežonglovalo pouze s jednou věcí. Ale obecně pracuje víc buď na míčcích, nebo na kroužkách.

Žonglovací míčky jsou na místě k zapůjčení pro děti. Ale samozřejmě si dítě může přinést své vlastní.

Na místě jsou k zapůjčení i kroužky na žonglování. Případně si dítě může přinést své vlastní.

(Kuželky na žonglování máme spíš jako dekoraci – děti je samozřejmě můžou v rychlosti vyzkoušet. Nicméně v lekcích se s nimi bude pracovat, až dítě bude umět žonglovat s míčky nebo s kuželkami.)

Individuální přístup a škola hrou samozřejmostí.


VĚK: 7-12 let
ÚTERÝ

Lekce vede: Terezka


Ceník služebRozvrh lekcí studia